Technika pomiarowa

Firma WIMA dostarcza węże pomiarowe w średnicy DN 2 i DN 4 z różnymi końcówkami. Węże WIMA wykonywane są dla różnych ciśnień roboczych do 630 bar. Wybierz odpowiedni materiał do swojego zastosowania z portfolio różnych materiałów węży. Nasz serwis zapewnia wykonanie każdej potrzebnej długości węża.

Wybierając węża, należy pamiętać o ciśnieniu roboczym materiału węża i złączki. Najniższe ciśnienie określa maksymalne ciśnienie robocze całego zespołu węży.

Węże pomiarowe (minimes) nie powinny być narażone podczas pracy przez czynniki zewnętrzne, takie jak naprężenie, skręcanie i ciśnienie. W żadnym momencie nie wolno przekraczać najmniejszego wymienionego promienia gięcia węża. Przewody węży muszą być chronione przed uszkodzeniami zewnętrznymi spowodowanymi czynnikami termicznymi, chemicznymi lub mechanicznymi. Należy unikać malowania lub znakowania przewodów wężowych.

Optymalne warunki przechowywania to temperatura od +15°C do +25°C oraz względna wilgotność powietrza 65%. Należy unikać również źródeł promieniowania cieplnego. Węże i materiał węża należy trzymać z dala od ozonowych opraw oświetleniowych i instrumentów elektronicznych, które mogą powodować iskrzenie. (np. lampy wyładowcze z parami rtęci).
Czas przechowywania nie powinien przekraczać czterech lat.

Złącze do prób ciśnieniowych jest również nazywane złączem/złączką minimes. Złączka minimes może dostarczyć pewnych niezbędnych informacji o układzie hydraulicznym bez wyłączania systemu. M16x2 to standardowy gwint złącza (ale oczywiście dostępne są również inne wymiary gwintów niestandardowych). Wąż ciśnieniowy służący do łączenia wtyków lub kształtek minimes z urządzeniem pomiarowym jest odporny na ciśnienie 630 bar i standardowo współpracuje z gwintem M16x2 oraz złączami minimes.

Do złączy pomiarowych za pomocą węży wpinamy manometry w celu zweryfikowania ciśnienia w układzie hydraulicznym.

Rozróżniamy dwa rodzaje manometrów:

1) Manometry cyfrowe

Manometr cyfrowy jest idealny do dokładnego pomiaru ciśnienia na miejscu. Jest dostępny dla zakresów pomiarowych 60, 250 lub 600 bar. Jest również dostępny w poręcznym pudełku manometru z punktami pomiarowymi, wężami i akcesoriami.

2) Manometry analogowe

Wskaźniki analogowe są dostępne w 10 zakresach pomiarowych do 1000 barów z dokładnością 1,6%. Obudowa ze stali nierdzewnej o grubości 63 mm jest optymalnie nawilżona wysokiej jakości płynem glicerynowym (ewentualnie pod zamówienie olejem silikonowym). Manometry analogowe są również wygodnie dostępne w skrzynce manometrów do użytku w połączeniu z punktami pomiarowymi minimess, wężami i akcesoriami.

Zestawy testowe są przeznaczone do łączenia dowolnego sprzętu hydraulicznego ze standardowymi gwintowanymi złączkami testowymi M16x2 i dopasowanym wężem pomiarowy DN2 lub DN4.

Manometry są wyposażone w sprężynę Bourdona i wypełnione płynem (ph. 99,5% gliceryny pochodzenia roślinnego).
Zawór minipress

Zastosowanie złączy pomiarowych:

– Kontrola ciśnienia
– Smarowanie
– Odpowietrzenie

– Pobieranie próbek oleju

Wykonanie:

– Stal węglowa ocynkowana
– Stal nierdzewna AISI316

Uszczelnienie:

– guma nitrylowa (NBR)

– FKM ( Viton)

– EPDM

Nasza oferta jest bogata o elementy pomiarowe oraz manometry i wakuometry; blaszki mocujące, zawory odcinające do manometrów oraz kołnierze ochronne.

Złącza i przewody pomiarowe są niezbędne w każdym układzie hydraulicznym zarówno przy pracach modernizacyjnych, regeneracji układu zasilania jak i przy montażu. 
Wśród naszych złączy można znaleźć złącza pomiarowe proste i kątowe, a także trójnikowe  w których gniazdo zakończone jest złączem minimesowym pod przewód pomiarowy 16×2, bądź gwintem bezpośrednio pod manometr.
Posiadamy manometry zalane gliceryną jak również suche.
W obudowie nierdzewnej bądź plastikowej, oraz tarczami o wielkości: 40mm, 50mm 63mm, 100mm, 160mm, 200mm 250mm
Zakres ciśnień dostępnych w ofercie od -1 do 6000bar
Rodzaj przyłącza: radialny, tablicowy i tylny
 
Wykonujemy przewody pomiarowe pod zamówienie.
 
Dokładność pomiarów pozwalających przeprowadzenie niezbędnych analiz oraz bieżącej oceny zjawisk w wielu branżach przemysłu może być zapewniona wyłącznie dzięki stosowaniu niezawodnych urządzeń i rozwiązań.

Godziny otwarcia sklepu:

Poniedziałek:   7:00 - 17:30
Wtorek:             7:00 - 17:30
Środa:               7:00 - 17:30
Czwartek:         7:00 - 17:30
Piątek:              7:00 - 17:30
Sobota:             8:00 - 14:00

KONTAKT Z NAMI