Robotyka

Pneumatyka jest to główna gałąź inżynierii, która wykorzystuje powietrze do sterowania odbiornikami. Jest ona szeroko stosowana w robotach wykorzystujących sprężone powietrze do tworzenia ruchu mechanicznego.
 

Roboty pneumatyczne różnią się od robotów z układami hydraulicznymi lub silnikami elektrycznymi tym, że poruszają się ze sprężonego powietrza, a nie z energii elektryczno-mechanicznej lub płynu hydraulicznego. Systemy pneumatyczne wymagają do działania następujących elementów:
– Kompresor: Wykorzystuje energię elektryczną, benzynę lub propan do gromadzenia powietrza i sprężania go, aby mógł wykonać ruch, podnieść coś lub wygenerować siłę chwytania
– Zbiornik: Przechowuje ograniczoną ilość sprężonego powietrza, dzięki czemu nie ma przerwy między działaniami robota, gdy sprężarka ponownie się uruchamia
– Zawory i obwody: kontrolują ilość powietrza dostarczanego do robota lub narzędzia pneumatycznego

– Siłowniki: tworzą ruch lub siłę chwytania, zamieniając energię potencjalną generowaną przez sprężarkę w użyteczną energię kinetyczną
 
Podsumowując, system pneumatyczny składa się ze sprężarki powietrza, zbiornika powietrza, czujnika ciśnienia, zaworów nadmiarowych, regulatora, przewodów, zaworów sterujących, cylindrów i pneumatycznego modułu sterującego. Celem jest stworzenie ruchu mechanicznego za pomocą cylindrów, które wytwarzają ruchy pchania i ciągnięcia w odpowiedzi na ciśnienie powietrza kierowane do nich przez zawory sterowane przez program robota.
 
W naszej ofercie znajdą Państwo wszystkie podzespoły do sprawnego sterowania powietrzem, między innymi:
– siłowniki pneumatyczne (ISO15552, ISO6432, kompaktowe, dwustronnego działania, jednostronnego działania, okrągłe, CNOMO, siłowniki z prowadzeniem, beztłoczyskowe, dwutłoczyskowe)
– złączki pneumatyczne (plastikowe, PP polipropylenowe, mosiężne, skręcane, wersja MINI, wersja BIG, mosiądz niklowany, nierdzewne, PVDF, PFA, złączki do 150bar, PEX)
– zawory kulowe
– szybkozłącza pneumatyczne
– zawory bezpieczeństwa
– przewody pneumatyczne (spiralne, poliuretanowe, poliamidowe, silikonowe,
– manometry
– bloki przygotowania powietrza (FESTO, SMC, RECTUS, FUTURA, MULTIFIX, do próżni)
– reduktory
– zawory i elektrozawory ( 3/2  5/2  5/3   NO i NC, dławiące i dławiąco-zwrotne, ze stali nierdzewnej, AIRTEC, ISO5599/1)
– amortyzatory przemysłowe
– sprężyny gazowe
– zbiorniki ciśnienia
instalacje pneumatyczne, siłowniki Mielec
Pneumatyka zawory sterowania Wima Mielec
Pneumatyka, Automatyka Mielec

Godziny otwarcia sklepu:

Poniedziałek:   7:00 – 17:30
Wtorek:             7:00 – 17:30
Środa:                7:00 – 17:30 
Czwartek:         7:00 – 17:30
Piątek:               7:00 – 17:30
Sobota:              8:00 – 14:00

KONTAKT Z NAMI