Motoryzacja

Motoryzacja to kolejna gałąź przemysłu gdzie zastosowanie mają przewody elastyczne, produkowane również w firmie WIMA.

Węże stosowane w przemyśle motoryzacyjnym obejmują wspomaganie kierownicy, hamulce pneumatyczne, dostarczanie paliwa, olej napędowy i benzynę, przewody doprowadzające olej do turbosprężarek, chłodnice oleju i filtry oleju, węże do klimatyzacji, węże do sprężarek powietrza, filtr oleju, węże hamulcowe, węże do chłodzenia wodą.


Masz problemy ze znalezieniem zamiennych przewodów do klimatyzacji i wspomagania? Dorabiamy/naprawiam/regenerujemy węże dla motoryzacji (klimatyzacja, wspomaganie, sprzęgło, podnoszenie kabiny, do samochodów osobowych i ciężarowych). Firma WIMA daje Ci możliwość naprawy przewodu za pomocą właściwych komponentów co może zaoszczędzić Tobie zarówno czas, jak i koszty.


Posiadamy na stanie nietypowe końcówki do takich marek samochodów ciężarowych jak: MAN, Volvo, Mercedes, Scania, DAF, MAC, Iveco, Renault i wiele innych.

Mamy doświadczenie w produkcji elastycznych przewodów do takich również marek jak: Jelcz, Ikarus, Mercedes, Autosan, Star, Kamaz, Robur; jak również przewody silnikowe i do wysprzęglika.


Wykonujemy węże z silikonu lub gumy: EPDM, NBR, NBR/PVC, CR, AEM (etylen – kauczuk akrylowy). Wzmocnione oplotem stalowym lub z włókien poliestrowych, aramidowych, nomexowych lub szklanych.

Nasze węże mogą pracować na ciśnieniu roboczym od kilkunastu do kilkuset bar, przy temperaturze pracy która może przekroczyć 200°C – w zależności od materiału, grubości ścianki węża i ilości warstw wzmacniających.

Węże, przewody do klimatyzacji
Zakuwanie węży przewodów do wspomagania kierownicy
Wima s.c. - Zakuwanie przewodów / węży do robotów produkcyjnych