Uchwyty do rur i węży

Bogata oferta w sklepie WIMA - uchwyty do rur i węży

Uchwyty do rur i węży. Dzięki znormalizowanym zaciskom zgodnym z normą DIN 3015-1 szybko można przeprowadzić uporządkowane instalacje rur i węży. Wewnętrzne pofałdowania i naprężenia zapobiegają powstawaniu wibracji i hałasu. Firma WIMA dostarcza obejmy do rur o średnicach od 4,0 do 101,8 mm lub od 1/4” do 4” w wersji lekkiej, oraz 6,0 do 406,4mm w wersji ciężkiej, a także akcesoria do różnych rodzajów instalacji.

Zaciski do węży i rurek oferowane przez firmę WIMA doskonale nadają się do podtrzymywania długich węży i rur. Zaciski te zapewniają dokładniejszy montaż węża i przewodu rurowego, minimalizując otarcia i zapobiegając uszkodzeniom. Nasze zaciski są dostępne w wielu rozmiarach, aby pasowały do różnych średnic węży i rur do konkretnych potrzeb.

uchwyt mocowania rury seria podwójna
uchwyt do rur seria ciężka

Rodzaje uchwytów do rur i węży:

 • Seria lekka ( seria A , light series, DIN 3015-1 ) – zaciski do rur EO zgodne z normą DIN 3015-1 do normalnej mechaniki wymagań.  Dostępne są w dziewięciu standardowych rozmiarach. Średnica zewnętrzna rury od 4 do 101,8 mm.
 • Podwójne ( seria B , double series, DIN 3015-3 ) – obejmy do rur serii B zgodne z normą DIN 3015-3 do normalnych zastosowań mechanicznych. Dostępne są w pięciu standardowych rozmiarach. Średnica zewnętrzna rury od 6 do 42 mm.
 • Seria ciężka ( seria C, heavy series, DIN 3015-2 ) – obejmy do rur EO serii C zgodne z normą DIN 3015-2 są  specjalnie zaprojektowane do wysokich wymagań. Dostępne są w dziesięciu standardowych rozmiarach. Średnica zewnętrzna rury od 6 do 406,4 mm.
 • Obejmy wielozaciskowe (DIN 3015-1) – zgodne z DIN 3015-1 do normalnej mechaniki wymagań. Dostępne są w trzech standardowych rozmiarach. Średnica zewnętrzna rury od 6 do 25,4 mm. Multiclampy są dostępne od 2 do 10 otworów.

Rodzaje uchwytów do rur i węży:

 • Obejmy — seria A i C z wkładką elastomerową – obejmy do rur z powłoką elastomerową. Dostępne są w sześciu standardowych rozmiarach. Zaciski te pomagają zredukować wibracje i hałas. Średnica zewnętrzna rury od 6 do 88,9 mm.
 • Obejmy ognioodporne wg. EN 45545-2 – obejmy do rur ognioodporne wg. EN 45545-2 są idealnym rozwiązaniem dla rynku transportowego i kolejowego. Zaciski zapewniają zwiększone bezpieczeństwo i wydajność pojazdów szynowych.
 • Obejmy odporne na korozję wg. ISO 9227 – to idealne rozwiązanie dla obszarów zagrożonych korozją.
 • Obejmy seria O – obejmy do rur serii O są dostępne w czterech standardowych rozmiarach. Średnica zewnętrzna rury od 6 do 22 mm.
uchwyty do rur
uchwyty mocowania obejmy clamp rur

Uchwyty z tworzywa sztucznego

Wykonane z tworzywa sztucznego (polipropylen PP, poliamid PA, elastomer SA, aluminium AL, elementy metalowe wykonane ze stali nierdzewnej lub węglowej).
Materiały trudnopalne spełniające wymogi ochrony przeciwpożarowej.
Odporne na promieniowanie UV, warunki atmosferyczne, chemikalia.
Zastosowania: do mocowania rur, rurek, węży, kabli i innych elementów – nie tylko w hydraulice.

Obejmy hydrauliczne serii lekkiej, obejmy do rur i obejmy rurowe są zaprojektowane zgodnie z niemiecką normą DIN 3015-1. Ta seria produktów jest przeznaczona do mocowania rur i węży pod normalnym ciśnieniem mechanicznym i wibracjami.

Obejmy hydrauliczne, zaciski do rur i węży

Zaciski do rur i węży hydraulicznych oraz ceny naszych produktów są konkurencyjne. Zaciski do rur i węży hydraulicznych serii DIN 3015 mają te same specyfikacje, wymiary i funkcje, co standardowe zaciski do rur Stauff.

Najpopularniejsze materiały, z których wykonany jest nasz korpus zacisku, to polipropylen (PP), poliamid (PA), aluminium (Al), oprócz powyższego na zamówienie produkujemy również korpus zacisku ze stali i stali nierdzewnej,

Zaciski do rur i węży hydraulicznych charakteryzują się dużą wytrzymałością, dokładnymi wymiarami. Charakteryzują się dobrą odpornością na korozję i trwałością w użyciu oraz dobrą jakością powierzchni.

Podstawowe informacje

 • ciśnienie pracy do 200bar
 • występują w rozmiarach od 6mm
 • dostępne są w wersji pojedynczej oraz podwójnej
 • korpusy wykonane są z polipropylenu, poliamidu i aluminium